כנסו לפייסבוק

שתפו בפייסבוק

צייצו בטוויטר

קבוצות Google
בקר בקבוצה זו

צור קשר:

צמחי מרפא

צמחי מרפא

צמחי המרפא מרכיבים כ-50% מהטיפול ברפואה הסינית. ספר הצמחים הראשון נכתב בשנת 2600 לפני הספירה, בו היו מספר מצומצם של צמחים. מאז נמצאו, נחקרו ותועדו מעל ל- 5700 צמחים בעלי השפעה תרפויטית (חיונית) כזו או אחרת.

תחילה נחקרו צמחים אלו על ידי ניסוי וטעייה וידע שעבר מאב לבן. עד מהרה, תועדו ונחקרו עד ימינו שלנו במעבדות שונות בעולם.
כיום, יש בסין כ-500 צמחים הנמצאים בשימוש בבתי החולים השונים, ואילו בישראל יש כ- 300 צמחים שיובאו לארץ לאחר שעברו אישורים של ה- FDA (מנהל המזון והתרופות האמריקאי). כמו כן קיבלו הצמחים את אישור משרד הבריאות.

 

פורמולה

השילוב בין מספר צמחי מרפא נקרא פורמולה. שילוב ייחודי זה יוצר "סינרגטיות" (שלם הגדול מסכום חלקיו) בין הצמחים ונותן לפורמולה את השפעתה התרפויטית המייחדת אותה. על פי תיאוריות ברפואה הסינית, לרוב לא יינתן צמח בודד למטופל, אלא אך ורק בשילוב עם צמחים נוספים. כך, תושג ההשפעה התרפויטית הטובה ביותר.
הפורמולה הסינית מותאמת לכל אדם בצורה ייחודית על ידי אבחון ותשאול תלונתו העיקרית ובהתייחסות לתלונות הנלוות אליה או למצבו הבריאותי הכללי. כך, אפשר ליצור טיפול ספציפי למחלתו של המטופל ולהרכיב לו פורמולה ייחודית המותאמת לבעייתו.

את הפורמולה ניתן לקחת בכמה צורות

אבקה לחליטה: הדרך השימושית ביותר. הכנסת האבקה לתוך מים או מיץ ו- לשתות!

קפסולה: לעיתים הפורמולה מרה מאוד ולא טעימה. לכן, היא מגיעה כקפסולה על מנת למנוע מרירות בפה.

צמחים יבשים (RAW): צמחי מרפא יבשים מהם מכינים חליטה ושותים.

טינקטורה: השרייה של הצמחים באלכוהול. בדרך כלל ניתנים לילדים שבליעת כדורים ושימוש באבקה מקשה עליהם, או במצבים אקוטיים בהם צריך השפעה מהירה. (לאחר השרייה מהירה במים חמים האלכוהול נעלם ונשארת הטינקטורה בלבד).