כנסו לפייסבוק

שתפו בפייסבוק

צייצו בטוויטר

קבוצות Google
בקר בקבוצה זו

צור קשר:

קישורים נוספים צור קשר

צור קשר

המשך

מומחה לרפואה סינית

לעולם הרפואה נחשפתי בשירותי הצבאי, שם שירתי כחובש - לוחם ונתתי סיוע רפואי לחיילי הפלוגה בזמן תעסוקה מבצעית. עם חשיפתי לעולם הרפואה ידעתי כי ריפוי אנשים הוא ייעודי והזכות שניתנה לי, לטפל באנשים ולרפאם, הינה שליחות ומתנה עצומה עבורי.
מבין תחומי הרפואה הרבים, בחרתי בתחום הרפואה הסינית מתוך הבנה כי יש לתת מענה שלם לגופו ונפשו של המטופל. בנוסף, הרפואה הסינית עתיקת יומין (כ-5000 שנה) צברה במהלך השנים ידע רב ניסיון ושיטות ריפוי שעברו מדור לדור, המוכיחים יחדיו את יעילותה של שיטת טיפול זו. עם זאת, אני מאמין ששילוב של רפואה קונבנציונאלית ורפואה סינית, נותן פיתרון אופטימאלי לריפוי המטופל.

שיטת הריפוי הסינית התפתחה כרפואה מונעת ומטרתה, לחזק את מערכות הגוף השונות ובכך למנוע התפרצות מחלות מלכתחילה. כיום, לאחר שנים של מחקרים ופיתוח, שיטה זו מהווה גם פיתרון לבעיות אקוטיות תוך טיפול שורשי במחלה, ומתמקדת בנוסף בחיזוק הגוף, הרגעת הנפש ואיזון מערכות הגוף השונות.

ניר פלורנטין מטפל מוסמך ברפואה סינית ובעל תעודה- Dipl.Ac.CH -I.A TCM
את התמחותו ברפואה פנימית עשה ב- Tcm University שבצ'אנגדו, סין. התמחות זו כוללת אבחון וטיפול במגוון רחב של בעיות פנימיות ממחלקות שונות כגון קרדיולוגיה, נוירולוגיה, גניקולוגיה, אונקולוגיה, המטולוגיה, עור ומין.
בעל מרפאות ברמת אביב וביהוד,מרצה לרפואה סינית במכללת סמינר הקיבוצים וחבר באיגוד לריפוי סיני מסורתי TCM.

 

 

אודות רפואה סינית:


הרפואה הסינית התפתחה לפני כ -3500 שנה. לרפואה "עממית" המסתמכת על אבחנות בסיסיות של גוף האדם. אבחנת המטופלים נעשתה על פי סוגי ההפרשות השונות מגופם, זיהוי ספציפי של הדופק (גילו 28 סוגי דפקים), מרקם, צבע וצורת הלשון.


הרפואה הסינית עברה מאב לבן ובמהלך השנים התפתחו גישות ותיאוריות שונות שלכולן בסיס אחד: תיאוריית היין והיאנג וחמשת האלמנטים. מטרתה של שיטה זו הינה איזון הגוף והנפש וריפוי המטופל על ידי דיקור סיני, צמחי מרפא וטווינא.
מטרת הטיפול ברפואה הסינית היא שמירה על הבריאות ואיזון הגוף והנפש. הרפואה הסינית התפתחה כרפואה מונעת, אך כיום לאחר שנים של מחקר ופיתוח משתמשים בה בהצלחה יתרה לטיפול במחלות שונות עד להיעלמותן.

שיטות הטיפול לפי הרפואה הסינית כוללות בין היתר, דיקור סיני, צמחי מרפא, טווינא, תזונה ואומנויות גוף ונפש (טאי צ'י, צ'י קונג וקונג פו).

הוכחת הדיקור הסיני- כתבת תחקיר של ה- BBC

הדיקור הסיני והשפעותיו- חשוב לראות !