כנסו לפייסבוק

שתפו בפייסבוק

צייצו בטוויטר

קבוצות Google
בקר בקבוצה זו

צור קשר:

קישורים נוספים צור קשר

צור קשר

המשך

התמחות ברפואה פנימית

 

את תחום התמחותי בחרתי בשנת ההתמחות במחלקת רפואה פנימית בבית חולים TCM Univercity בעיר צ'אנגדו שבסין. במסגרת שנת התמחותי ברפואה פנימית ראיתי עשרות עד מאות מקרים של מחלות שונות מתחום הרפואה הפנימית, כגון הפרעות קצב, אי ספיקת לב, אטופיק-דרמטיטיס, אסטמה, וסטיבוליטיס, מיגרנות ועוד.

במהלך שנת ההתמחות ושנות עבודתי בארץ, צברתי ניסיון רב בטיפול ומניעת מחלות בתחום הרפואה פנימית. הטיפולים מבוצעים במרפאותיי שברמת אביב וביהוד,  במקצועיות ואמינות רבה, תוך התייחסות מיוחדת לעברו הרפואי של המטופל/ת וכן לצרכיו האישיים של המטופל/ת. 

אחד היתרונות הבולטים בשיטת הטיפול בה אני משתמש, הינו מתן טיפול משולב במספר מחלות המופיעות אצל המטופל במקביל, דבר המאפיין את תחום הרפואה הפנימית. לדוגמה, אם מטופלת סובלת מהפרעות מחזור כאלו ואחרות, ובו זמנית סובלת גם ממיגרנות, על פי הרפואה הסינית, הגורם השורשי לשתי בעיות אלו הינו זהה, ולכן יינתן טיפול אחד באופן סדרתי אשר יהיה אפקטיבי לשתי בעיות אלו.

כמו כן, אני מאמין כי השילוב בין הרפואה הקונבנציונאלית לבין הרפואה הפנימית הסינית הינו היעיל ביותר ברוב המקרים. בעוד שהטיפול המערבי נותן מענה מיידי לבעיית המטופל, הרפואה הסינית מהווה טיפול משלים לבעיה כגון העלמת/הפחתת הכאבים כתוצאה מהטיפול המערבי, העלמת תופעות הלוואי ומניעת חזרתה/מניעת החמרתה של הבעיה/המחלה.

יתרונו של הטיפול ברפואה סינית במקביל או בסמוך לטיפול ברפואה הקונבנציונאלית, הינו שהדיקור ומתן צמחי מרפא סיניים, מאפשרים לגוף להתרפא במהרה ולהתאושש מהמחלה. הטיפול בעזרת הרפואה המערבית אומנם מיידי ויכול להואיל לטווח הקצר, אולם לאחר זמן מה הגוף יוצר סבילות לתרופות ולכן במקרים רבים השפעתן על הגוף אינה יעילה עוד, והבעיה חוזרת/מחמירה. על כן, חשוב לשלב גם טיפול בדיקור וצמחי מרפא.

כאשר מגיע/ה המטופל/ת לקליניקה בפעם הראשונה, הוא/היא עובר/ת אבחון מקיף ומעמיק אודות עברו/ה הרפואי, הרגלי תזונה, אורח חיים ועוד. לאחר האבחון, מותאם לו/ה טיפול ספציפי בהתאם לאורח חייו/ה ולבעיה ממנה סובל/ת. במידה והמטופל/ת מקבל/ת במקביל גם טיפול מערבי, נעשית התאמה מלאה, הן מבחינת הטיפול עצמו והן מבחינת התרופות אותן נוטל/ת המטופל/ת.

 

ניר פלורנטין מטפל ברפואה סינית ומתמחה בטיפול ברפואה פנימית. בין תחומי התמחותו -גניקולוגיה, עור, קרדיולוגיה, גסטרואנטרולוגיה, אונקולוגיה, נוירולוגיה ועוד. סוגי המחלות בהן מתמחה הן בין היתר מחלות לב: תעוקת חזה, הפרעות קצב, אי ספיקת לב. מחלות עור: אטופיק דרמטיטיס, הרפס, אורטיקריה, אלרגיות שונות, אסטמה של העור. כמו כן מתמחה גם בטיפול באסטמה, ברונכיטיס, מגרנות, לופוס (זהבת), ראומטואיד ארטריטיס, כאבי מחזור/מחזור לא סדיר/תסמונת מנופאוזה (הפסקת מחזור), הפרשות ואגינליות, וסטיבוליטיס, כאבי בטן, הליקובקטור פיילורי, עצירויות/שלשולים, חרדה, דיכאון ועוד.

               

ניר פלורנטין סיים את לימודיו במכללת סמינר הקיבוצים, ואת התמחותו ברפואה פנימית עשה ב TCM Univercity שבצ'אנגדו, סין.

כיום בעל שתי קליניקות לרפואה סינית ביהוד וברמת אביב ומרצה במכללת סמינר הקיבוצים.

כמו כן, חבר באיגוד לריפוי סיני מסורתי TCM .