כנסו לפייסבוק

שתפו בפייסבוק

צייצו בטוויטר

קבוצות Google
בקר בקבוצה זו

צור קשר:

מאמרים בתחום הרפואה הסינית

להלן מספר מאמרים שכתבתי בתחום הרפואה המשלימה, דרכם תוכלו לקבל מידע נוסף ולקבל החלטה מושכלת לגבי בריאותכם.
אתם מוזמנים להתחיל לקרוא.

נשירת שיער          גלולה למניעת הריון          הפסקת מחזור- מנופאוזה          סרטן השד          תעוקת חזה          מיגרנה          כאבי גב          שיעול

אטופיק דרמטיטיס- אסטמה של העור          הליקובקטור פילורי          אלרגיות אביב          הלם קרם- פוסט טראומה          אקנה          דורבן בעקב          

דיאטה- ירידה במשקל          איסורים והמלצות בהריון          גזים לתינוקות          מחלת הנשיקה- מונונוקליאוזיס          פרוסטטה          קרוהן          קוליטיס

צליאק          מעי רגיז          עקרות- פוריות הגבר          תזונה          דיכאון          סרטן          אי סבילות ללקטוז          נטייה מינית          כאב          עישון

נחירות          כוסות רוח          פגיעות קיץ          סימפיזיוליזיס

 

 • נשירת שיער על פי הרפואה הסינית

  נשירת שיער על פי הרפואה הסינית

  הטבע קיים בכל אחד מאיתנו, אך האם ידעתם שכאשר עם בוא הסתיו מתרחשת תקופת השלכת,  מתחילה גם תקופת נשירת השיער מראשנו? נשירת שיער נפוצה יותר בתקופה זו של הסתיו ולה סיבות שונות, כאשר תופעה זו מופיעה בעיקר אצל נשים, אך גם אצל גברים.

  Image courtesy of Graeme Weatherston / FreeDigitalPhotos.net

 • הגלולה כסמל לשחרור האישה

  הגלולה כסמל לשחרור האישה

  כאשר בוחנים בראייה רפואית מה למעשה מסמל יותר מכל את שחרור האישה בחברה הרי התשובה היא חד משמעית- הגלולה למניעת הריון.
  כמטפל ברפואה סינית אינני תומך נלהב של אותה "גלולת פלא" אשר מונעת הריון ומפריעה לפעילות התקינה של הפרשת הורמוני המין. אולם, קשה יותר להתעלם מהתמורות העצומות של גלולה זו הן בהיבט הפיזיולוגי והן בהיבט הפסיכולוגי.

  Image courtesy of TeddyBear[Picnic] / FreeDigitalPhotos.net

 • דיקור סיני להפסקת מחזור (מנופאוזה)

  דיקור סיני להפסקת מחזור (מנופאוזה)

  נשים רבות חוות את שלב "גיל המעבר" בעוצמות שונות. סביב גיל 45 חלה בהדרגה ירידה בהפרשת אסטרוגן ופרוגסטרון אשר נמשכת מספר שנים בהן תהיה ווסת לא סדירה ובסופן הביוץ נפסק.

  Image courtesy of stockimages / FreeDigitalPhotos.net

 • הטיפול ברפואה הסינית לסרטן השד

  הטיפול ברפואה הסינית לסרטן השד

  רבות נכתב על סרטן השד מההיבט המערבי והקליני, אך כעת נבחן זאת מנקודת הראות הסינית.

  הרפואה הסינית שמה דגש על מספר גורמים מרכזיים להתפתחות של סרטן השד, והטיפול הינו מגוון ויעיל...

  Image courtesy of scottchan / FreeDigitalPhotos.net

 • תעוקת חזה על פי הרפואה הסינית

  תעוקת חזה על פי הרפואה הסינית

  תעוקת חזה הינה קריאת אזהרה על הבאות. סימן זה מופיע לאנשים סביב גיל ה- 40, אשר לרוב, אותם אנשים הינם מעשנים ו/או אינם שומרים על תזונה סדירה (מלאת שומנים וסוכרים) וכן, הם אינם עושים פעילות ספורטיבית באופן תכוף. מאמר זה מתאר את הגורמים, האבחון, ושיטות הטיפול השונות בתעוקת חזה.

  Image courtesy of digitalart / FreeDigitalPhotos.net

 • מיגרנה על פי הרפואה הסינית

  מיגרנה על פי הרפואה הסינית

  מיגרנה, הינה מחלה נפוצה מאוד בקרב האוכלוסייה בישראל בפרט ובעולם בכלל. כ- 20% מהנשים וכ- 10% מהגברים סובלים מבעיה זו. בכתבה זו הסביר את הגורמים, האבחון והטיפול במיגרנה על פי הרפואה המערבית והסינית

  Image courtesy of Ambro / FreeDigitalPhotos.net

 • כאבי גב על פי הרפואה הסינית

  כאבי גב על פי הרפואה הסינית

  כאבי גב הינה אחת הבעיות הנפוצות ביותר בעולם. כ- 80% מכלל האוכלוסייה סובלים או יסבלו מכאבי גב בשלב כזה או אחר בחייהם עקב פציעות או טראומות כאלו ואחרות. סקרים מראים, כי אחד מכל עשרה אנשים סובל מכאבי גב כרוניים. כאבי הגב יכולים להופיע באזורי הגב השונים, גב עליון, אמצע הגב, וגב תחתון. הכאב עשוי להיות מקומי, נקודתי-חד או מפושט עם הקרנה לאזורים מרוחקים יותר.

  הדיקור הסיני הוכח כטיפול היעיל ביותר לטיפול בכאבי גב...

  Image courtesy of Ambro / FreeDigitalPhotos.net

 • שיעול

  שיעול

  על פי הרפואה הסינית, השיעול הינו תנועת צ'י לא סדירה, אשר נעה בניגוד למסלולה המקורי עקב חסימה, גירוי או פתוגן במסלול הקיים.

  בגופינו, ישנם שלושה איברים מרכזיים האחראיים על וויסות הצ'י והנוזלים: הריאות, הטחול והכליות.

  הדיקור הסיני נמצא יעיל במיוחד לטיפול בשיעול והפרעות במערכת הנשימה...

  Image courtesy of David Castillo Dominici / FreeDigitalPhotos.net

 • אטופיק דרמטיטיס

  אטופיק דרמטיטיס

  מחלת העור אטופיק דרמטיטיס, מכונה גם "אסטמה של העור" היא אחת מעשרת המחלות הנפוצות ביותר בעולם בחולים עד גיל  25 (עד כ- 15% מהאוכלוסיה). מחלה זו הולכת וגדלה בשכיחותה בעקבות שינויים סביבתיים כגון זיהום האוויר (כמות אלרגנים גבוה יותר באוויר), שינויים באורח החיים המערבי- תזונה לא נכונה, מתח נפשי רב ועבודה מרובה.

  לפניכם מספר דרכי טיפול יעילים במיוחד על פי הרפואה הסינית...

 • הליקובקטור פילורי

  הליקובקטור פילורי

  הליקובקטר פילורי הינו חיידק שכיח בקרב אוכלוסיות העולם (מעל 90%) ובפרט אצל גברים ונשים מעל גיל 65. הליקובקטר פילורי חיי בסביבה החומצית של מיצי הקיבה בעזרת יכולתו לפרק שתנן (UREA) וליצור אמוניה - חומר בסיסי מאוד הסותר את חומציות הקיבה ומאפשר סביבת מחייה נוחה לחיידק. בכתבה זאת אפרט את דרכי האבחון והטיפול בבעיה זו בעזרת רפואה מערבית וסינית (דיקור וצמחי מרפא).

  Image courtesy of Ohmega1982 / FreeDigitalPhotos.net

 • דיקור סיני לאלרגיות אביב

  דיקור סיני לאלרגיות אביב

  אם גם לכם דומעות העיניים, העף נוזל או מגרד לכם העור בחלקי גוף שונים, ככל הנראה הינכם נמצאים בסטטיסטיקה של אותם 15% מהאוכלוסייה אשר סובלים מאלרגיות. אך אל דאגה, לרפואה הסינית יש את הפיתרון לבעיה.

 • הלם קרב- פוסט טראומה

  הלם קרב- פוסט טראומה

  כולנו רוצים לתמוך באותם אנשים הסובלים מפוסט טראומה, אותם אנשים יקרים מטופלים על ידי פסיכיאטרים, תרופות, קבוצות תמיכה ועוד אך האם זוהי הדרך הטובה ביותר?

  לעניות דעתי, לא !  עקב אכילס של הרפואה המערבית נמצא בגישה בה נוקטים העוסקים בדבר, המאבחנת על פי קריטריונים קרים ללא ראיית המכלול.

  תגובת קרב או כפי שהיא שגורה בפי רבים "הלם קרב", הינה הפרעת דחק פוסט טראומטית ונחשבת כהפרעה פסיכיאטרית מתחום הפרעות חרדה. הפרעה זו מתפתחת לאחר מצב סטרס (טראומתי), כגון תקיפה\אונס, פיגוע או חשיפה לקרב בזמן לחימה. כיום במדינת ישראל ישנם למעלה מ- 4000 הלומי קרב אשר חיים את חייהם בפחד ובשחזור תמידי של אותם מצבי דחק אשר משתקים את תפקודם היום יומי. הרפואה הסינית מציאה דרכי טיפול שונות להתמודדות עם הבעיה.

 • אקנה

  אקנה

  אקנה (פצעי בגרות), הינה מחלה שכיחה מאוד הנפוצה בעיקר בקרב בני נוער. זוהי מחלה דלקתית כרונית של בלוטות החלב וזקיקי השערות והיא מופיעה בעיקר באזור הפנים, החזה והגב. באזורים בהם בלוטות החלב מורחבות. מחלה זו מופיע אצל כ- 80% מהאנשים בחומרות וצורות ביטוי שונות מאחד לשני. האקנה לרוב יהיה חמור יותר אצל גברים אך בד"כ נשאר זמן רב יותר אצל נשים...

  הרפואה מבדילה בין מספר צורות שונות של אקנה ונותנת לכל אחד מהם טיפול ספציפי בעזרת דיקור סיני, צמחי מרפא, תזונה ועוד...

  Image courtesy of David Castillo Dominici / FreeDigitalPhotos.net

 • דורבן בעקב

  דורבן בעקב

  דורבן בעקב הינו מונח רפואי עממי, המתייחס למצב בוא ישנם כאבים בעקב כף הרגל בשל בליטה גרמית שהתפתחה באזור זה. דורבן- plantar fasciitis, הינה דלקת מקומית הממוקמת בדרך כלל בקרסול, באזור הפלאנטרי (כרית) מידיאלי (פנימי) של כף הרגל. דלקת זו נוצרת ככל הנראה מקרעים מיקרוסקופיים כרוניים המתרחשים באזור זה מגורמים שונים (כגון עמידה ממושכת, הנעלה לא נכונה/מתאימה, פעילות גופנית לאנשים בעלי משקל עודף ועוד). הכתבה הנ"ל מתארת את הסימנים, האבחון ודרכי הטיפול ברפואה מערבית ודיקור סיני לדורבן. 

  Image courtesy of satit_srihin / FreeDigitalPhotos.net

 • דיאטה

  דיאטה

   

  על פי הרפואה הסינית מצב של חוסר איזון בגופינו יוצר פגיעה במטאבוליזם (תהליך חילוף החומרים) של הגוף, ובעקבות כך נצברים עודפי שומן, כולסטרול גבוה, יתר לחץ דם, סכרת ועוד.

 • איסורים והמלצות בהריון

  איסורים והמלצות בהריון

  מטופלות רבות פונות אליי בשאלות מה מומלץ ואפשרי לעשות בזמן הריון וממה עדיף להימנע.   נשים רבות, בעיקר אימהות צעירות "לחוצות" יותר בזמן תקופת ההיריון בין היתר בעקבות חוסר מידע, אולם חשוב לציין כי תהליך ההיריון טומן בחובו אחריות כבדה של שני בני הזוג, מתחילתו ועד לשלב הלידה עצמה.

  Image courtesy of Stuart Miles / FreeDigitalPhotos.net

 • טיפול בגזים אצל תינוקות

  טיפול בגזים אצל תינוקות

  כל הורה מכיר את התקופה המייסרת וחוסר האונים מול ההתפתלויות הבלתי פוסקות של ילדו הפעוט בחודשים הראשונים של חייו בעקבות תופעת הגזים. בדיוק ברגע בוא נראה כאילו הכול מתחיל להסתדר, התינוק רק סיים לאכול, אחרי מקלחת מפנקת, הוא מתחיל לנמנם ולפתע הוא מתחיל לבכות, להתייפח ולהתפתל מכאבים,אלו הם בדרך כלל, כאבי בטן כתוצאה מגזים.

  התופעה מתחילה בערך כשבועיים לאחר לידתו ונמשכת עד ארבעה חודשים ויותר. שיאה של התופעה לרוב מתרחש בסביבות גיל שלושה חודשים ובעיקר בשעות הערב והלילה. עם צמיחתו של התינוק...

  Image courtesy of Nutdanai Apikhomboonwaroot / FreeDigitalPhotos.net

 • מחלת הנשיקה

  מחלת הנשיקה

  זהירות, מחלת הנשיקה!   מי מאיתנו לא אוהב את המנהג הנוכרי הידוע של נשיקה עם אהוב\ה בחצות הליל, בתחילת שנה אזרחית חדשה. על אף שזהו איננו מנהג יהודי, רבים במדינתנו חוגגים את ליל השנה האזרחית החדשה, יחד עם בחיר/בחירת ליבם כשבשעה חצות, כמיטב המסורת, נהוג לתת נשיקה חמה ולבבית ליקירנו. נכון, הנשיקה יכולה להיות רגע מרגש ועוד זיכרון נפלא עבורנו, אולם יש לנקוט גם בזהירות רבה, על מנת שמחוויה רגעית זו, לא תופענה תופעות לוואי לא נעימות שיימשכו כמספר שבועות לאחר מכן..

  Image courtesy of graur razvan ionut / FreeDigitalPhotos.net

 • פרוסטטה

  פרוסטטה

  פרוסטטה? ערמונית מוגדלת? דווקא בתקופה זו, כשהטמפרטורה בחוץ צונחת, רבים מהמטופלים סביב גיל 50 מתלוננים יותר ויותר על תחושת קור חזקה והפרעות שונות בשתן. לאלה מכם המזדהים עם תחושה זו, כדאי מאוד לבדוק האם ישנו קשר בין תסמינים אלו, לבין תופעת בלוטת ערמונית מוגדלת הנקראת גם פרוסטטה.

  Image courtesy of rajcreationzs / FreeDigitalPhotos.net

 • קרוהן

  קרוהן

  קרוהן הינה מחלה דלקתית כרונית לא ספציפית. מחלה זו יכולה להופיע בכל חלקי המעי, אך נמצאת בעיקר באזור המעי הדק לרוב, באזור האיליום, כלומר באזור הבטן הימנית התחתונה. מחלת הקרוהן שייכת לקבוצת מחלות כרוניות הנקראות- IDB(מחלות מעיים דלקתיות \IBD- Inflammatory Bowel Disease). קבוצת מחלות זו מתאפיינת בתקופות של התפרצות דלקתית כאשר לאחר זמן מה ישנה רגיעה. כמו כן תדירות ההתפרצויות משתנה מחולה לחולה.במאמר זה נתאר את האיבחון ודרכי הטיפול המערבי והסיני למחלת הקרוהן

  Image courtesy of dream designs / FreeDigitalPhotos.net

 • קוליטיס

  קוליטיס

  קוליטיס הינה מחלה כרונית דלקתית וכיבית אשר מתפתחת באזור המעי הגס. מחלה זו מתאפיינת בכיבים שטחיים בדופן הפנימית של המעי הגס (רירית המעי). קוליטיס, מתחיל בדרך כלל באזור הרקום ומתקדם באופן רציף לכיוון הצקום (תחילת המעי הגס), שלא כמו במחלת הקרוהן, בה יש אזורי חיץ בריאים בין האזורים הדלקתיים. מאמר זה מתאר את דרכי האיבחון והטיפול בקוליטיס בעזרת רפואה סינית ומערבית

 • צליאק

  צליאק

  צליאק הינה מחלה אוטואימונית (מחלה בה הגוף תוקף את עצמו). בעת התפרצותה, מזהה מערכת החיסון את הגליאדין (חלבון) הנספג בתאי הדופן הפנימית של המעי כגוף זר (פתוגן) ולכן תאים אלו, תוקפים את תאי המעי וגורמים להפרעות בספיגת מזון וחומרי הזנה שונים כגון ויטמינים, מינראלים, ברזל ועוד.

  מחלה זו נקראת בעברית דַּגֶּנֶת, עקב הגלוטן המצוי בדגנים מסויימים (חיטה, שעורה ושיפון). בעבר מחלה זו נקראה כָּרֶסֶת‏ עקב הסימפטום הנפוץ של נפיחות בטנית במחלה זו.

  גורמי המחלה אינם ברורים לגמרי וישנן מספר השערות ומחקרים הגורסים כי המחלה מתפתחת עקב תפקוד לקוי של רקמות הלימפה הממוקמות בתחתית המעי. השערות אחרות הן כי המחלה מתפרצת עקב נגיף מסוים או כתוצאה ממצב של מתח נפשי רב.

  Image courtesy of Ohmega1982 / FreeDigitalPhotos.net

 • מעי רגיז

  מעי רגיז

  תסמונת המעי הרגיז, קרויה כך על שם תפקודו "העצבני" של המעי. אבחנה זו ניתנת על ידי רופא לאחר שהמטופל נבדק ולא נמצא אף ממצא רפואי המעיד על קיומה של מחלה כלשהי אשר ניתנת לזיהוי. בכתבה זו נתאר את הסימנים והסימפטומים של מעי רגיז, ואת דרכי האיבחון והטיפול ברפואה מערבית וסינית במעי רגיז.

  Image courtesy of Ohmega1982 / FreeDigitalPhotos.net

 • פוריות הגבר

  פוריות הגבר

  אי פריון הינה בעיה נפוצה בקרב בני זוג, בפרט בשנים האחרונות. ההסבר לכך, בין היתר, הינו עקב זיהום האוויר שהולך וגדל, תזונה לא נכונה, מתירנות מינית, עישון ובשם כולל כפי שאני מכנה אותו "אורח חיים מערבי".                                                                                                       

  אי פריון הינו חוסר היכולת של בני הזוג להיכנס להריון לאחר קיום יחסי מין מלאים וללא אמצעי מניעה במשך למעלה מחצי שנה וללא הצלחה.

  מנתונים סטטיסטיים שנאספו במספר מדינות מערביות כגון גרמניה, ישראל, ארה"ב, הולנד ואנגליה, נמצא כי אחד מכל שישה זוגות סובלים מבעיית פריון כזו או אחרת, ובכ-מחציתם, תהיה זו בעיה אצל הגבר...

  Image courtesy of supakitmod / FreeDigitalPhotos.net

 • תזונה

  תזונה

  כולנו אוהבים לגוון ולאכול את כל סוגי המזון, אך רבים מאיתנו, נמנעים מלאכול מזונות מסוימים עקב ריבוי הקלוריות, אחוזי השומן ועוד, הנמצאים ברכיבי המזון השונים. אולם, חשוב לזכור כי על מנת לשמור על תפקוד בריא ואיזון נכון של הגוף, התפריט היומי שלנו צריך להיות מורכב מכל ששת הקבוצות העיקריות של חומרי המזון: פחמימות, חלבונים, שומנים, מינרלים, ויטמינים ומים. חוסר איזון בגופינו עקב תזונה לא נכונה, עלול לפגוע בבריאותינו

  Image courtesy of Stuart Miles / FreeDigitalPhotos.net

 • דיכאון

  דיכאון

  חודש זה הוכרז כחודש הדיכאון והחרדה הבינלאומי מה שמאפשר לנו סיבה טובה לעלות נושא זה חזרה לכותרות ולדבר על הגורמים, האבחנות ודרכי הטיפול של נושא זה מנקודת הראות של הרפואה הסינית.

  Image courtesy of kenfotos / FreeDigitalPhotos.net

 • מחלת הנשיקה

  מחלת הנשיקה

  רבים במדינתנו חוגגים את ליל השנה האזרחית החדשה, יחד עם בחיר/בחירת ליבם כשבשעה חצות, כמיטב המסורת, נהוג לתת נשיקה חמה ולבבית ליקירנו. נכון, הנשיקה יכולה להיות רגע מרגש ועוד זיכרון נפלא עבורנו, אולם יש לנקוט גם בזהירות רבה, על מנת שמחוויה רגעית זו, לא תופענה תופעות לוואי לא נעימות שיימשכו כמספר שבועות לאחר מכן..מונונוקליאוזיס זיהומית או בשמה העממי "מחלת הנשיקה"...

  Image courtesy of graur codrin at FreeDigitalPhotos.net

 • סרטן

  סרטן

  בימים אלו פרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה כי סיבת המוות השכיחה ביותר בישראל היא כתוצאה ממחלת הסרטן. תופעת הסרטן הייתה ידועה לרופאים הסינים מאות שנים קודם לכן, אך שכיחותן של אלו הייתה נדירה ביותר באורח החיים המסורתי אותה חיו וחיים עד היום.

  כיום, בעקבות תהליך הגלובליזציה ופתיחותה של סין בפני המערב, רואים בסין עלייה משמעותית במספר הסובלים מסרטן. כיום, קיימת בסין רפואה אינטגרטיבית המשלבת טיפולים כימותרפיים או הרדיותרפיים (הקרנות) יחד עם מתן צמחי מרפא סיניים ודיקור.

  Image courtesy of jscreationzs at FreeDigitalPhotos.net

 • אי סבילות ללקטוז

  אי סבילות ללקטוז

  מהי תופעת אי סבילות ללקטוז? כתוצאה ממה היא עלולה להיגרם? איכן נמצא הלקטוז? ומהם דרכי ההתמודדות השונות עם בעיה זו?

  לקטוז, הינו סוכר המצוי בחלב. הלקטוז הוא למעשה דו סוכרים המורכב משני חד הסוכר: גלוקוז וגלקטוז. היות וגופנו אינו יכול לספוג דו סוכר, במצב רגיל הלקטוז מתפרק במערכת העיכול ל-2 חד הסוכרים המרכיבים אותו. האנזים שמפרק את הלקטוז נקרא לקטאז. אנזים זה מופרש מתאי רירית המעי ונחשב לאנזים הבעייתי ביותר. הלקטאז מופרש בצורה מוגברת בעובר בתקופת ההיריון ונשאר גבוה בעת ההנקה. בתקופת "הגמילה" יורדת באופן טבעי רמת הלקטאז.

  Image courtesy of marin at  FreeDigitalPhotos.net

 • נטייה מינית- רפואה סינית

  נטייה מינית- רפואה סינית

  התפיסה הבסיסית והראשונית של הרפואה הסינית בנויה מתיאורית היין והיאנג. על פי תיאוריה זו, ישנם בעולמינו שני כוחות מרכזיים מנוגדים המשלימים זה את זו - היין והיאנג. על פי הרפואה הסינית, יש צורך ב...

  Image courtesy of marin at  FreeDigitalPhotos.net

 • כאב

  כאב

  כאב הינו תחושה עצבית המאותתת לנו על סכנה או פגיעה בגופינו. כאב חזק אקוטי מופיע בעת חשיפה פתאומית לגורם מסכן כלשהו ואילו כאב מתון וכרוני מדווח לנו בד"כ על תפקוד לקוי או חוסר תפקוד של אחד ממערכות גופינו.

  Image courtesy of arztsamui at  FreeDigitalPhotos.net

 • עישון

  עישון

  בשני העשורים האחרונים אנו עדים להתעוררות ברחבי העולם בקשר לנזקים הקשים אשר מכוללת הסיגריה בגופנו. אין ספור מחקרים בדקו את השפעותיהם של החומרים הכימיים השונים הנמצאים בסיגריה, ואכן הוכח מעבר לכל ספק, כי הסיגריה קשורה באופן ישיר לתחלואה ותמותה גבוהה במגוון רחב מאוד של מחלות

  הדיקור הסיני נמצא יעיל במיוחד כטכניקה להפסקת עישון...

  Image courtesy of  zole4 at  FreeDigitalPhotos.net

 • נחירות

  נחירות

  נחירות- נשימה כבדה בזמן שינה יכול להוות פגיעה באיכות החיים ואף להיות מטרד של ממש לאדם הסובל ולסובבים אותו.

  כתבה זו סוקרת את הגורמים השונים, האבחנות ודרכי הטיפול ברפואה סינית בכלל ודיקור סיני וצמחי מרפא בפרט.

  Image courtesy of Ambro at  FreeDigitalPhotos.net

 • כוסות רוח

  כוסות רוח

  "כוסות רוח" הינה שיטה עתיקת יומין אשר זכתה לפרסום הרב ביותר, מבין שיטות אלטרנטיביות רבות אחרות, דווקא, בעקבות אותם "סימנים" אשר מופיעים על גוף המטופל לאחר הטיפול ונשארים אף ימים אחדים לאחר סיומו. לשיטת טיפול זו, מעלות רבות ושימושים שונים ומגוונים למספר רב של מחלות...

  Image courtesy of  imagerymajestic at  FreeDigitalPhotos.net

 • פגיעות קיץ

  פגיעות קיץ

  בקיץ, גופנו חשוף לפגיעות קיץ רבות כגון : מכות שמש,עקיצות יתושים, הכשת עקרבים ועוד. הרפואה הסינית מאבחנת ומציעה טיפולים יחודיים לפגיעות אילו.

  Image courtesy of digitalart at FreeDigitalPhotos.net

 • סימפיזיולוזיס

  סימפיזיולוזיס

  סימפיזיוליזיס הינה תופעה שכיחה במהלך הריונה של האישה המתאפיינת בכאבים באזור האגן, הגב התחתון והברכיים. מאמר זה עוסק באבחון וטיפול בסימפיזיוליזיס בעזרת דיקור סיני ו..

  Image courtesy of ambro at  FreeDigitalPhotos.net

 • ניוזלטר