כנסו לפייסבוק

שתפו בפייסבוק

צייצו בטוויטר

קבוצות Google
בקר בקבוצה זו

צור קשר:

דיקור סיני להפסקת מחזור (מנופאוזה)

הטיפול לתופעות גיל המעבר\מנופאוזה\הפסקת מחזור

נשים רבות חוות את שלב "גיל המעבר" בעוצמות שונות. סביב גיל 45 חלה בהדרגה ירידה בהפרשת אסטרוגן ופרוגסטרון אשר נמשכת מספר שנים בהן תהיה ווסת לא סדירה ובסופן הביוץ נפסק.

התקופה הקודמת להפסקת המחזור נקראת גם טרום מנופאוזה ונשים רבות מדווחות על עלייה במשקל, שינויים במצב הרוח ועלייה בשכיחות של הופעת מחלות לב, סרטן בשד ועוד.
הגיל הממוצע להפסקת הווסת הוא 50. למרות זאת, מסיבות שונות כגון נטייה תורשתית, הפרעה אוטואימונית, עישון וגלולות נשים רבות סובלות מהפסקת ווסת מוקדמת יותר.
עוצמת, כמות ואופי התסמינים השונים בשלב המעבר תלוי ברמת האיזון ההורמונאלי שבו האישה נמצאת. אישה אשר חווה מעבר מהיר או לא תקין מפוריות להפסקת ווסת כתוצאה מעישון או טיפול כירוגי\תרופתי כזה או אחר, תסבול מרוב התסמינים ובעוצמה חריפה יותר.
התסמינים השונים כוללים גלי חום, הזעות לילה, הפרעות שינה, שינויים במצב הרוח, רגזנות\עצבנות, ירידה בחשק מיני, יובש בנרתיק, כאבי ראש, סחרחורות ועוד.

גיל המעבר ברפואה הסינית:

הרפואה הסינית מגדירה מספר שערים\מעברים אותם האדם עובר במהלך חייו, בגבר מעברים אלו חלים כול 8 שנים ואילו באישה כול 7 שנים. כל מעבר נמצא בשליטה של אלמנט אחר ומסמל את אותו אלמנט. כך לדוגמא, עד גיל 7 הילדה נמצאת בתהליך של צמיחה והתפתחות בדיוק כמו אלמנט העץ, ובהתאמה בגיל 21-28 זוהי תקופת אלמנט האדמה ולרוב בשלב זה האישה בונה את ביתה ומבססת את חייה.

שלב "גיל המעבר" נמצא בשליטת הכליות = אלמנט המים. במצב תקין תמצית הכליות (Yin) צריכה להיות מספיק חזקה ומלאה בכדי לפצות על תהליך הפסקת הווסת, לשמור על חוסנם וחוזקם של העצמות ולשמור על לחלוח תקין באזור הגניטליה. כאשר האישה אינה מאוזנת אנו נבחין בהתכלות של נוזלי הגוף (Yin) אשר בשליטת הכליות. חוסר היין בכליות יוצר צמא רב בעיקר בערב, יובש ואגינאלי ובעקבותיו דלקות חוזרות בשלפוחית השתן, הידלדלות העצם, כאבי גב תחתון ועוד. אך זאת אינה הבעיה היחידה מאחר וחסר ביין (נוזלים) יוצר עודף ביאנג (חום) אשר בעקבותיו יגיעו גלי החום, העצבנות\רגזנות, הפרעות שינה, כאבי ראש, סחרחורות ועוד.

הטיפול הסיני יעיל במיוחד וכולל בתוכו טיפול בסימפטומים בעזרת דיקור להורדת החום והרגעת נפש אשר יפסיקו את גלי החום, ההזעות, העצבנות וכדומה. ובמקביל יינתן טיפול בשורש הבעיה בעזרת פורמולת צמחי מרפא אשר יזינו ויחזקו את יין הכליות ויטפלו בשאר הסימנים.

טיפים להתמודדות יומיומית עם תופעות גיל המעבר

מאחל לכולכן בריאות טובה ומעבר חלק ומאוזן דרך השער לאלמנט המים.
 
סרטון הסבר על הטיפול בדיקור סיני לגיל המעבר:
 

 

לייעוץ וקבלת טיפול כבר עכשיו אנא צרו קשר