כנסו לפייסבוק

שתפו בפייסבוק

צייצו בטוויטר

קבוצות Google
בקר בקבוצה זו

צור קשר:

מותר לאכול מהכל אך לא הכל

"מותר לאכול מהכל אך לא הכל"

כולנו אוהבים לגוון ולאכול את כל סוגי המזון, אך רבים מאיתנו, נמנעים מלאכול מזונות מסוימים עקב ריבוי הקלוריות, אחוזי השומן ועוד, הנמצאים ברכיבי המזון השונים. אולם, חשוב לזכור כי על מנת לשמור על תפקוד בריא ואיזון נכון של הגוף, התפריט היומי שלנו צריך להיות מורכב מכל ששת הקבוצות העיקריות של חומרי המזון: פחמימות, חלבונים, שומנים, מינרלים, ויטמינים ומים. חוסר איזון בגופינו עקב תזונה לא נכונה, עלול לפגוע בבריאותינו, בין אם זה מעודף ובין אם זה מחסר.

על מנת לחדד את ערכם התזונתי של המזונות השונים, נערוך סקירה על חומרי התזונה השונים וחשיבותם. בניגוד לשיטות טיפול אחרות, הרפואה הסינית רואה את האדם כמכלול, ולכן, כשאדם מרכיב לעצמו את התזונה היומית רצוי שהיא תכלול את הדברים החיוניים לגופו ולנפשו (תזונה לא נכונה יכולה לגרום למחלות רבות, כמו גם לבעיות פסיכולוגיות והתנהגותיות).

קבוצת הדגנים והקטניות חיונית מאוד לחיזוק והזנת המערכות השונות בגופינו ולייצוב הקיבה. יש לשים לב כי דגנים מלאים חיוניים יותר ומתפרקים בצורה טובה יותר במערכת העיכול. כמו כן, מסדירים את היציאות ולא יוצרים נפיחות בטנית וכבדות.

קבוצת החלבונים היא מהחומרים החשובים ביותר לבניית רקמות הגוף בכלל והשריר בפרט. לכן, חשוב מאוד לכלול קבוצה זו בתפריט התזונה היומי. מזונות עשירים בחלבון הינם בין היתר ביצים, בשר, דגים, חלב, קטניות ועוד. מחד גיסא, חוסר בחלבון עלול לגרום לעייפות, לאיבוד ממסת השריר ועד לפגיעה במערכת החיסונית ווההורמונלית. מאידך גיסא, עודף חלבונים בגוף יכול לגרום נזק למערכת החיסונית, לאלרגיות, לתפקוד לקוי של הכליות ועוד.

קבוצת השומנים, הסובלת מיחסי ציבור לא כל כך טובים, חשובה אף היא לגופינו. השומנים, הם אלה אשר יוצרים את הממברנות (קרום המצפה את התא, מגן ומזין אותו) בכל תא ותא בגופינו. בלעדיהם, התא מת. לכן, גם הם חיוניים בתזונה היומיומית שלנו. יש לזכור מנגד, כי עודף שומן עלול לגרום להשמנה, למחלות שונות כגון טרשת עורקים ועוד.

קבוצת הירקות, מלאה בסיבים תזונתיים, מינרלים וויטמינים ולכן חשובה מאוד למערכת העיכול. חשוב לציין כי על פי הרפואה הסינית, צריכת ירקות טריים ("קרים") אינה מומלצת ולכן מטפלים סיניים ימליצו לרוב על חימום, בישול, הקפצה או אידוי קל ומהיר של הירקות לפני אכילתם. זאת, על מנת  לשמור על ערכם התזונתי. לחילופין, ניתן להוסיף רוטב חרדל, שום וכדומה, מאחר והאנרגטיקה של הרוטב חמה ותאזן את האנרגטיקה של הירק ה"קר".

קבוצת הפירות מלאה בסיבים תזונתיים ובסוכרים. ברפואה הקונבנציונלית לא מרבים להמליץ על פירות ולבחון אותם בהיבט חיובי, אולם על פי הרפואה הסינית פירות הכרחיים לגופינו. עם זאת, חשוב לאכול במידה כאשר רוצים לשמור על הגזרה ולהימנע מעודף סוכרים בגוף אשר עלול לגרום למחלות רבות ותפקוד לקוי של מערכות שונות בגוף.

על אף שהנטייה לאכול מתוק מושכת אנשים רבים אל הפירות, יש רבים שהחולשה למתוק דווקא מתבטאת באכילת שוקולד. כן, גם הוא חיוני לנפשנו. שוקולד מריר, מתוק, לבן, חום או בטעמים שונים - לכולם השפעה דומה. שוקולד ידוע כמרגיע ומרומם נפש ומגביר את רמת האנדורפינים במוח. לכן, גורם לתחושת אופוריה ורוגע. הורמון זה שייך למשפחת החומרים האופיאטים ולכן גם משכך כאב. נשים רבות צורכות שוקולד בזמן הווסת, כדי לאזן רמות הורמונים ולשם שיכוך הכאב.

חשוב להבין כי גוף האדם זקוק למגוון רחב של חומרים המזינים ובונים אותו, בשילוב עם שתייה מרובה. יש לשמור על תזונה נכונה תוך שימת דגש על מינון נכון של צריכת כל קבוצה, בהתאם לנתונים השונים של כל אדם כגון גילו, משקלו, מינו, רמת פעילותו הגופנית ומצבו הבריאותי.

התזונה הסינית מצדדת בריבוי ארוחות הבנויות מקשת המזונות אך מומלץ על כמות מועטה בכל ארוחה. כך, יכול הגוף לעכל ולהפיק את המרב מכל ארוחה. ככלל, על פי הרפואה הסינית מותר לאכול הכל אך במינון המתאים לאדם ובסוג התזונה המתאימה לו ואין להחסיר מגופו או מנפשו של אדם את אשר הוא זקוק לו.

וכפי שכבר נאמר, "מותר לאכול מהכל אך לא הכל ".