כנסו לפייסבוק

שתפו בפייסבוק

צייצו בטוויטר

קבוצות Google
בקר בקבוצה זו

צור קשר:

דיקור סיני לטיפול בסרטן השד

הטיפול לסרטן השד

בחודש זה אנו מציינים את חודש המודעות לסרטן השד. רבות נכתב על סרטן השד מההיבט המערבי והקליני, אך כעת נבחן זאת מנקודת הראות הסינית.

הרפואה הסינית שמה דגש על מספר גורמים מרכזיים להתפתחות של סרטן השד. גורמים אלו נובעים פעמים רבות מאורך החיים המערבי אותו אנו חיים.

לחץ, מתח ועצבנות יוצרים זרימה דיסהרמונית בגוף. אלו, יוצרים לאורך זמן חום ותקיעות של צי (אנרגיה) ודם באזור החזה ויחד עם הצטברות של ליחה, תקיעות זו יוצרת גוש של רקמות אשר הולך וגדל עם הזמן.

עבודה מרובה, שינה לא סדירה ותזונה לא מאוזנת הינם גורמים מרכזיים נוספים העלולים לגרום לאורך זמן לחסר של צי (אנרגיה) ודם. חסרים אלו מאטים את תנועת הדם ויוצרים תקיעות של צי ודם אשר יגרמו לאותם גושים נמושים בשד.

בנוסף, תזונה רווית שומנים ועתירת קלוריות עלולה ליצור עומס על הטחול והקיבה ולאורך זמן תיצור ליחה ולחות פנימיים. ליחה זו יוצרת הפרעה בזרימה ההרמונית התקינה של הצי והדם וכך מתקבלת שוב תמונה של הצטברות ליחה באזור החזה.

תופעות אלו היו ידועות לרופאים הסינים אלפי שנים קודם לכן, אך שכיחותן של אלו הייתה נדירה ביותר באורח החיים המסורתי.

כיום, בעקבות היפתחותה של סין בפני המערב ותהליך הגלובליזציה, רואים בסין עלייה משמעותית במספר הסובלות מסרטן השד. כיום, קיימת בסין רפואה אינטגרטיבית אשר משלבת את הטיפולים הכימותרפיים או הרדיותרפיים (הקרנות) יחד עם צמחי מרפא סיניים ודיקור. הטיפול הסיני ניתן כטיפול תומך בזמן הטיפול הכימותרפי ולאחריו, ומתחלק לארבעה תחומים עיקריים.

  1. טיפול להורדת תאים סרטניים המקביל לטיפול כימותרפי או לטיפול כירורגי.
  2. טיפול מניעתי אנטי סרטני הניתן לאחר הסרת הגידול או בסיום טיפול כימותרפי\רדיותרפי (הקרנות).
  3. טיפול לחיזוק מערכת חיסונית אשר ניתן לאורך כל שלבי הטיפול.
  4. טיפול למניעת סיבוכים.

מניעה

מניעת המחלה, איננה מגילה גנוזה, אלא ידועה לכל. ניתן למנוע מחלות מסוג זה בעזרת אורח חיים בריא הכולל שמירה על איזון פיזי ונפשי של הגוף כאחד, זאת, על ידי תזונה נכונה. רצוי להפחית בקפאין, להימנע מאלכוהול ואכילה מוגברת של ירקות ולאכול בזמנים סדירים. בנוסף, בעזרת פעילות ספורטיבית או מדיטציה יומית ניתן להגיע לאיזון המבוקש.

הרפואה הסינית גורסת, כי תזונה יומית צריכה לכלול כ-45% ירקות (מאודים\מבושלים\מוקפצים אך לא טריים), כ-35% דגנים, כ-10% בשר (חלבונים) וכ-10% פירות, מתוקים, שמנים וכדומה.

יעילותה של הרפואה הסינית

בעזרת דיקור וצמחי מרפא ניתן להקל על תופעות לוואי של הטיפול הכימותרפי כגון בחילות, הקאות, חוסר תאבון, עייפות וירידה במשקל. בנוסף, מטופלות רבות פונות לדיקור סיני כטיפול יעיל ואפקטיבי להקלה על כאב.

זאת ועוד, למטופלות שסיימו את סדרת הטיפולים הכימותרפיים ניתנים טיפולים שונים אשר מסייעים בהעלאת מצב הרוח ושיפור איכות החיים כגון: טיפול בגלי חום, יובש בפה, קוצר נשימה, חרדה ועוד.

לסיום, חשוב לציין כי הרפואה הסינית איננה תחליף לרפואה הקונבנציונאלית אם כי משלימה לה. השילוב של שתי הגישות יחד, יכול להעלות את אחוזי ההצלחה של הטיפול במחלה ולשפר את איכות חייהן של המטופלות.

גילוי מוקדם מונע את התפרצות המחלה והתפשטותה. אנא מכן, גשו להיבדק!